[O1] Raptowny wzrost spalania+gaśnie sama i kupa szarego dym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • cwl15jh
    Classic
    • 2011
    • 6

    [O1] Raptowny wzrost spalania+gaśnie sama i kupa szarego dym

    eee to ja chyba pozostane przy foliatecu albo hammericie
  • Ruffi
    Classic
    • 2010
    • 27

    #2
    [O1] Raptowny wzrost spalania+gaśnie sama i kupa szarego dym

    Witam !
    Mam problem z Octavią 2000r 1,9 TDi 110KM ASV przebieg: 350k
    Więc tak ! Ostatni tydzień Skoda wariuje średnie spalanie z komputera i zbiornika wychodziło przy 4,3-5,5l/100km. Teraz RAPTOWNIE z dnia na dzień spalanie przy normalnej jeździe (przy której wcześniej wychodziło 4,8l/100km) Teraz wychodzi ledwo 7l/100km ! :shock: . Również nie nienormalne jest to że na postoju,średnie spalanie pokazuje 6,5l gdzie wcześniej pokazywało max 1,2l (średnio 0,8l) dodam że skoda potrafi "pod dymić" na szaro. Teraz na 1/2 zbiornika robię ledwie 350km gdzie wcześniej robiłem 500km + jeszcze zzapalona rezerwa. Tankowane na Shellu w Lublinie na Prusa. Sprawdzałem go Vagiem myślałem że to nastawnik nastawnik jest OK, jedynie MFA chyba actual gdzie pokazuje dużo ponad norme te wartości (o ponad 150 jednostek) Na dodatek przy sprawdzaniu wtrysków na wolnych obr, rozgrzany silnik, na cyl 2-4 wartości są na minusie a na 1-3 wartości są na + (mniej wiecej 0,18 jednostek) Czy to oznacza że leją wtryski ? wtrysk nr 3 to wtrysk sterujący ? (ten z kabelkiem, tak się dowiedziałem od znachorów na elizówce) Przepływomierz w normie (wymieniony 3tyg temu) Zero jakich kolwiek błędów VAG nie wykazuje. Proszę o pomoc !

    P.S
    Tata był samochodem u jakiegoś znachora w Lublinie, podpioł się (nie było mnie przy tym) i Octavia od tamtej pory na ciepłym nie pali jak wcześniej (wcześniej też bez rewelacji, ale teraz to tragedia) Co On mógł tam namieszać ?

    Pozdrawiam Michał !

    Komentarz

    • tomus7
      RS
      • 2010
      • 1896
      • Peugeot

      #3
      Zamieszczone przez Ruffi
      Teraz RAPTOWNIE z dnia na dzień spalanie przy normalnej jeździe (przy której wcześniej wychodziło 4,8l/100km) Teraz wychodzi ledwo 7l/100km !
      Chyba aż 7l/100 :P
      ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
      http://www.bunkry.pl/pl/index.html
      a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
      http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
      Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

      Komentarz

      • Ruffi
        Classic
        • 2010
        • 27

        #4
        Tak czy siak :P ale samochód przestał być oszczędny, pali jak 2,5TDi a nadal jedzie jak 1,9TDi :P

        Wracajmy to tematu :wink:

        Ktoś ma jakieś pomysły ? bo sytuacja jest nie ciekawa (Tata mi zaczyna mówić że mam ciężko nogę a to nie prawda :diabelski_usmiech

        Komentarz

        • bodo87
          Classic
          • 2010
          • 38

          #5
          2.5TDi pali 10l, a 7l to chyba nie jest aż takie wielkie spalanie zrobiło się chłodniej może termostat uwalony, albo dynamiczniejsza technika jazdy, miałem octavie z tym silnikiem i nigdy nie zszedłem poniżej 6l, no chyba że jechałem na trasie jak emeryt do 80
          VAG DIAGNOSTYKA TORUŃ OKOLICE!!!

          ALARMY CENTRALNE ZAMKI MONTAŻ!!!

          Komentarz

          • Ruffi
            Classic
            • 2010
            • 27

            #6
            Teraz robię 150km mniej to jest 3 dni jazdy do szkoły :wink: . Chłodniej na pewno nie, nie aż tak żeby tyle paliła, technika jazdy też nie bo stylu o tako nie zmeniłem. Zresztą tu jest jakiś inny objaw, starałem się to opisać (1 post)

            [ Dodano: Czw 07 Paź, 10 14:40 ]
            Witam !
            Dziś znowu nastał kolejny problem ops: Wyjeżdzając z pod szkoły samochód zgasł ! Żeby wyjechać z pod szkoły trzeba ruszyć tak szybciej, wyjechałem, dałem gazu samochód stracił moc i zgasł :roll: Patrze na wskaźniki świeci sie kontrolka oleju :| Wychodzę sprawdzam olej wszytsko w normie, próbuje odpalić samochód odpalił ale jego praca wyglądała na 3 cylindry + kupa szarego dymu z terkotania silnikiem, zgasiłem odczekałem chwile i było już ok :? Podczas jazdy zauważyłem raptowny spadek spalania (5,0l) i na postoju wskazywał 0,6l czyli wszytsko OK ! Dojechałem do domu znowu było 6,6l na postoju a spalanie 5,5l się zrobiło :roll:

            Co się dzieje z Tym samochodem ? :roll:

            Komentarz

            Pracuję...